TÜRK ŞEHİTLİKLERİ İMAR VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ SAYIN ARİF GÜLER DUMLUPINAR KAYMAKAMI SAYIN ABDULKEREM ABBASOĞLUNU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ:

Türk Şehitlikleri İmar Vakfı Yönetim Kurulu Üyemiz sayın Arif GÜLER, Dumlupınar Kaymakamı sayın Abdulkerem ABBASOĞLU’ nu makamında ziyaret etti. Ziyarette ilçemize bağlı Ağaçköy’ de bulunan, toplu şehit mezarlıklarının yapımı, ziyarete açılması, alt yapı ve çevre düzenleme çalışmalarının en yakın zamanda başlamasıyla alakalı konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Başkomutan Tarihi Milli Parkı Şehitlikleri’nin ve eserlerinin onarım ve bakım çalışmalarıyla alakalı planların yapılıp bu program dâhilinde gerçekleştirilmesi konuları da gündeme alındı.

 

Türk Şehitlikleri İmar Vakfı Yönetim Kurulu Üyemiz sayın Arif GÜLER, Dumlupınar Kaymakamı sayın Abdulkerem ABBASOĞLU’ na Türk Şehitlikleri İmar Vakfı fahri üyelik rozetini takdim etti. Bu topraklarda olmanın gururunu ve bu topraklara yapılacak çalışmalarda bulunmanın sevinci içerisindeyiz diyen GÜLER, aziz şehitlerimizin bulunduğu bu toprakları ve yapacağımız şehitliklerin tüm milletimizin ziyaret etmesini olanak sağlayacak bu projenin oluşmasında önderlik eden, vakfımızın yeni üyesi Sayın Kaymakamımız Abdulkerem ABBASOĞLU’ na teşekkürlerini iletti.

 

        Sayın Kaymakam, bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizin bulunduğu, toplu şehit mezarlığını inşallah ziyarete açıp, gelen misafirlerimizin Ağaçköy’ deki şehitlerimizi de ziyaret etmelerine olanak sağlama gayreti içerisindeyiz. Var olan mevcut eserlerimizin, Kurtuluş savaşını anlatmada ve tarihimizi yansıtmadaki öneminin bilincindeyiz ve bu yöndeki çalışmaların takipçisiyiz ifadelerini kullandı. Ayrıca Sayın Arif GÜLER bey’e çalışmalarımıza verdiği destek ve emekten dolayı teşekkür ediyorum dedi.