Anafarta Dergisi, 2018 yılında Türk Şehitliklerini İmar Vakfı‘nın kurduğu Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından çıkarılmaktadır.

3 ayda bir okuyucuyla buluşan “Anafarta”, Çanakkale Savaşları araştırmalarına emek harcayan araştırmacıların ürünlerini sunacağı ve bu çalışmalarını kayıt altına alarak külliyat haline getirebilecekleri bir ortam hazırlamaktadır.

Çanakkale muharebeleri, muharebe alanları, askerî ve sivil biyografik çalışmalar, güzel sanatlar ve savaş, belge yorumlama ve harp tarihi kapsamında yapılan araştırma yazılarının; spesifik ve ilgi çekici konuların, yer aldığı dergimiz Aralık, Mart, Haziran, Eylül aylarında olmak üzere üç ayda bir yayınlanmaktadır.

“Anafarta Dergisi’nin tüm geliri Türk Şehitlikleri İmar Vakfı’nın amaç ve ilkeleri doğrultusunda kullanılmaktadır.”

ÇASAEN Tarih ve Çocuk Araştırmaları Ekibi tarafından hazırlanan dergi, çocukların ilgisini çekebilecek nitelikte büyük oranda öğrendikleri konularla oldukça dolu ve bunun yanında eğlenebilecekleri etkinlikler ile zenginleştirilerek pedagogların kontrolünden geçerek hazırlanıyor.

Seçilen tarihsel figür, mekan, şahıs ya da olay, eğitim müfredatında ya da gündelik hayatta karşılaşabileceği konular üzerine odaklanıyor.

3 ayda bir çıkarılan ‘PARİMPAR’ isimli Tarih ve Çocuk Dergisi’nde çocukların ilgi alanına girecek her konunun tarihle kesiştiği ortak noktaları seçilmeye özen gösteriliyor.

“Parimpar Dergisi’nin tüm geliri Türk Şehitlikleri İmar Vakfı’nın amaç ve ilkeleri doğrultusunda kullanılmaktadır.”

 

Dergilerimize aşağıdaki butona tıklayarak, canakkalestore.com üzerinden temin edebilirsiniz.

YUKARI