Türk Şehitlikleri İmar Vakfi, Türk yurdunun özgürlüğünü ve geleceğini ebedileştirmek yolunda, kanlarını ve canlarını feda eden kahraman Türk çocuklarının mezarlarını; yüksek hatıralarına ve milli şerefimize yakişacak bir hassasiyetle onarmak, gerek yurt içi ve gerek yurt dışı sehitliklerimiz hakkinda yurttaslarimiza bilgi vermek ve sehitlerimizin ruhlarını taziyeye vesile olacak benzeri hizmetleri yerine getirmek amaciyla kurulmustur.

Son yıllarda asli görevimizde değişiklikler olmuş, şehitlik ve anitlarin yanısıra şehit ve gazi çocuklarına burs vermek,ilgili yayınlar hazırlamak öncelliklerimiz arasına girmiştir. Kurduğumuz Burs Komitesi ile vatanımızın her köşesinde ihtiyaç duyan şehit ve gazi yakını çocuklarımıza ulaşmaktayız. Sosyal Yardim Komitesi de eğitim dışı hizmetlerle bursiyerlerimizi desteklemektedir.

Yayınlarımız ile geçmişi bugüne taşımaktan, çocuklarımıza geçmişten izler bırakmaktan mutluluk duyuyoruz. Ata'mızın bir yadigarı olan bu vakıfda çalışmanın onurunu, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti olarak yüreğimizde hissetmekteyiz.

Saygılarımla.

Dogan Ö. Özyiğit
Yönetim Kurulu Başkan

YUKARI