Vatanı korumak için hayatlarını feda eden şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin çocukları, yardımlarınızı bekliyor!

Kurulduğu günden bu yana şehitlerin aziz anısını, yaptırdığı şehitlik ve anıtlarla canlı tutma amacını benimseyen Türk Şehitlikleri İmar Vakfı, tüzüğünde yaptığı değişiklikle, bu amacını bir adım öteye götürmüştür. İhtiyaç sahibi şehit, gazi çocuklarına Eğitim Yardımı veren Vakıf, bu konudaki çalışmalarını geleceğe daha da büyüterek taşımayı ilke edinmiştir. Üç ana grupta toplanan Eğitim Yardımı, eğitim-öğrenimin farklı sınıflarındaki şehit ve gazi çocuğu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre, aylık olarak düzenlenmiştir.

Eğitim sadece eğitim demek değil; aynı zamanda bir ülkenin geleceği, aydınlık yarınları demektir...

 

TŞİV Eğitim Desteği, şehit ve gazi çocukları ile yakınlarından oluşan öğrencilere verilmektedir. Destek alanlar, TŞİV Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenen kontenjan çerçevesinde, destek kriterlerine uyan ve ülke genelinde yapılan değerlendirmelerde hakeden öğrenciler arasından seçilmektedir.

TŞİV Eğitim Destekleri karşılıksızdır ve destek alanlara bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. Ancak, desteğe hak kazanan her öğrenci, kendisini TŞİV ailesinin bir ferdi sayar.

2020 yılı için destek verilecek olan öğrenci dağılımı aşağıdaki gibidir:

 

2014 yılında başlayan burs çalışmalarımızın yıllara göre dağılım çizelgesi;

 

YUKARI